• 23 Nisan Mah. Ata Bulvarı, Nilüfer/BURSA
  • Çalışma Saatleri : Hafta İçi: 9.00 - 18.00
  • Telefon : +90 224 999 21 25
  • E-Posta : info@akenaritma.com

HİZMETLERİMİZ

Aken Mühendislik olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz.

» » Atıksu Arıtma Tesisleri
Atıksu Arıtma Tesisleri

Atıksu Arıtma Tesisleri

Evsel Atıksu Arıtma


Evsel Atıksular yaygın olarak yerleşim bölgelerinden ve çoğunlukla evsel faaliyetler ile insanların günlük yaşam faaliyetlerinin yer aldığı okul, hastane, otel gibi hizmet sektörlerinden kaynaklanan atıksulardır. Evsel atıksular biyolojik arıtma prosesleriyle arıtılırlar.

Biyolojik Arıtma ile; Atıksular içinde bulunan organik maddeler mikroorganizmalar yardımıyla  karbondioksit,su ve yeni mikroorganizma hücrelerine dönüştürülür.Biyolojik arıtma sistemleri değişik şekillerde sınıflandırılabilirler.

Firmamız bu kapsamda ortamda ki oksijen varlığına göre havalı (aerobik) ve havasız (anaerobik) olarak sınıflandırılan bu sistemler de kullanılan mikroorganizmaların sistemde ki durumunu karşılaştırarak askıda ve sabit film (biyofilm) prosesleri inşaa etmektedir.Bu prosesler; Aktif Çamur Sistemi ve Modifikasyonları, Biyofilm Prosesleri, Stabilizasyon Havuzları ve İleri Biyolojik Arıtma Prosesleri gibi arıtma yöntemleridir.

Endüstriyel Atıksu Arıtma


Endüstriyel Atıksular herhangi bir ticari ya da endüstriyel faaliyetin yürütüldüğü alanlardan, evsel atıksu ve yağmur suyu dışında elde edilen atıksulardır.Endüstriyel atıksular endüstri türüne ve işlenen hammaddeye bağlı olarak birbirinden çok farklılıklar göstermektedir.

Bazı endüstriyel atıksular aşırı organik içerikli, kolayca biyolojik olarak ayrışabilir, aşırı inorganik içerikli veya zehirleyici özelikte olabilir.Bu kapsamda ki atık sular oldukça tehlikeli özellikte olup, proje gereğince en uygun arıtma yönteminin seçilmesi gerekmektedir.Kimyasal Arıtma Prosesleri, Biyolojik Arıtma Prosesleri, MBR Prosesleri ve gerekirse İleri Oksidasyon Prosesleri bu tür atıksular için bütünleşik biçimde kullanılabilir.